Nowości
Ta, która zawiniła
Jak się masz, Cukierku?
Skruszyć lód
Bezduszni : zapomniana zagłada chorych
Robot Ro
 
SOWA Mobi logo
Wybieraj książki prosto ze swojego smartfona
Katalog biblioteki dostępny jest w aplikacji mobilnej "SOWA Mobi".
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Muzyczno-malarski wieczór w Bibliotece Biecz

W piątkowy wieczór 31 marca o godzinie 17:00 odbył się wernisaż wystawy prac Marcina Brońskiego oraz kilku innych artystów, którzy szkolą swoje talenty w Pracowni Plastycznej Dziennego Ośrodka Wsparcia ŚDS w Gorlicach z filią w Bobowej. Otwarcie wystawy, będącej swoistym podsumowaniem, bo wszystkie prezentowane prace powstały pomiędzy 2003 a 2023 rokiem, poprzedził występ podopiecznych gorlickiego ośrodka. Prace plastyczne tworzące ekspozycję wykonane zostały różnymi technikami. Natomiast swoje muzyczne uzdolnienia zaprezentowali: Sylwia Księżyk, Maurycy Dziedziak. Sylwia Oleksy, Anna Turek oraz Anna Jantas.

Występy solowe to nie wszystkie muzyczne atrakcje piątkowego wieczoru. Bieckiej publiczności zaprezentował się także zespół muzyczny Schemat, w skład którego wchodzą Andrzej Bobola, Tomasz Chudzik oraz Maurycy Dziedziak. Muzykoterapia i arteterapia to dwa sposoby pracy z podopiecznymi stosowanymi przez terapeutów Marcina Gryzika i Łukasza Rzeszutka. Muzyka jest jednym z najstarszych sposobów uzewnętrzniania ludzkich przeżyć i emocji. Stwarza możliwość oddziaływania na wybrane sfery funkcjonowania, ale też procesy poznawcze, procesy emocjonalne i sferę społeczną. Występy zapowiadała Pani Halina Wąsowska-Schirmer.

! DSC_0281_wm.jpg

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dnia 31. marca 2023 roku gościliśmy w naszej bibliotece Małych Czytelników z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Sercanek w Bieczu. Spotkaliśmy się aby uczcić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który co roku przypada na 2. kwietnia. Święto książek dla dzieci zostało ustanowione w celu promowania literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajeczki o nadchodzących świętach Wielkanocnych, rozmawiały o przeczytanych i ulubionych książeczkach oraz wykonały prace plastyczne. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach już w kwietniu!

338901459_1577678266073315_1894987260425874795_n_wm.jpg